Chcete přijít na mizinu?

Situace ve společnosti se dá destabilizovat lecčím. Je celá řada faktorů, které mohou zavinit, že se počne ekonomika propadat, lidé oprávněně znervózní a počne se to tu více či méně hroutit. A není ničím objevným, pokud si přiznáme, že na podobný vývoj reaguje negativním způsobem i měna. Peníze pozbývají v neklidných časech svoji hodnotu, a je vlastně docela jedno, zda se tak děje oprávněně nebo je za takovým negativním trendem jen vliv subjektivních pocitů. Ať tak či onak, ztrácejí peníze v nejistých dobách svou hodnotu ještě rychleji, než jí pozbývají vlivem inflace takřka neustále.

zlaté cihly

A to je pochopitelně nepříjemné. Ten, kdo si počíná zodpovědně a šetří, totiž může jenom sledovat, jak jeho úspory ztrácejí svoji původní reálnou hodnotu, jak si lze za tyto koupit pořád míň a míň. Což činí šetření neatraktivním.
Jenže šetřit si je třeba. Protože nikdo nikdy neví, co přinese budoucnost, a je tak záhodno mít dostatečné rezervy. A jak to zaonačit, aby člověk šetřil a nedoplácel na to, že jeho peníze ztrácejí svoji hodnotu a on kupní sílu?

zlatá cihliča

Už odedávna se ví, že ti, kdo chtějí uchránit své finance před negativními dopady trhu a nejistých časů, sázejí na investice do zlatých slitků a mincí. Protože cena zlata je odedávna nesporná, a právě v dobách, kdy se ekonomicky nedaří, je tato často jedinou jistotou, že člověk o to své nepřijde. Čím jsou peníze nejistější, čím rychleji slábnou, tím si zlato z hlediska své hodnoty polepšuje. A ten, kdo si ho pořídí u renomovaných obchodníků, tak za toto kdykoliv dostane zpět své finanční prostředky ve stejné reálné hodnotě. Čím jsou peníze nehodnotnější, tím víc se jich za investiční zlato dostane. A ten, kdo si ho pořídí, tak má jistotu, že o hodnotu svým úspor nepřijde. A nějaká koronavirová pandemie, šílení politiků a jiné vlivy na tom nedokážou nic změnit.